انتخاب صفحه

موسسه بتن امریکا ACI يكي از معتبرترين مؤسسات علمي در جهان است كه در سال 1904 در آمريكا تاسيس گرديد. اين مؤسسه غير انتفاعي كه بیش از يكصد سال از عمر خود را سپري كرده است با هدف آموزش حرفه اي و مهندسي، تحقيقات علمي، پژوهش و توسعه استانداردهاي طراحي و اجراي سازه هاي بتني و مواد و مصالح مربوطه در سطح جهان فعاليت مي كند. با گذشت زمان موسسه ACI بعلت كوششهاي علمي و آموزشي فراوان و موثر مورد توجه جوامع مهندسي عمران در كشورهاي مختلف جهان قرار گرفت و اين جوامع بر آن شدند تا شاخه اي از اين موسسه را در كشورهاي خود ايجاد نمايند و در آخر اين تلاشها به جايي رسيد كه هم اكنون موسسه ACI در جهان 100 شاخه دارد. امروزه موسسه ACI با هدفي فراتر از هدف اوليه به سازماندهي كردن تلاش اعضاء براي ارائه خدمات عمومي غير انتفاعي، جمع آوري و ارائه و انتشار اطلاعات به منظور اصلاح طراحي، توليد، كاربرد و نگهداري از توليدات بتني مي پردازد.
ACI داراي 500 كميته علمي و پژوهشي است كه هر كدام از اين كميته ها به بررسي و تدوين استاندارد در زمينه يكي از موضوعات مرتبط با بتن مي پردازند براي مثال كميته 212 به بررسي و پژوهش پيرامون افزودنيهاي بتن و كميته 515 به بررسي و پژوهش پيرامون روشهاي محافظت از بتن مي پردازد.
موسسهACI همچنين هر ماه اقدام به انتشار نشريه بين المللي بتن (Concrete International)، ژورنالهاي مواد و مصالح، ژورنال سازه اي، مجموعه 5 جلدي مرجع (ACI manual of concrete practice) خبرنامه و ويژه نامه هاي مختلف مي نمايد. ACI همچنين هر ساله در آمريكا اقدام به برگزاري دوهمايش در بهار و پائيز مي نمايد كه دراين همايش ها برنامه هاي مختلفي چون ارائه مقالات علمي و كاربردي، بررسي دستاوردهاي يكساله كميته ها و تدوين و تصويب آنها، برگزاري مسابقات دانشجويي در زمينه تكنولوژي بتن و برگزاري نشست مشترك بين مديران و نمايندگان صنعت و اساتيد دانشگاه اجراء مي گردد. موسسهACI همچنين هر ساله كنفرانسهاي علمي بين المللي و ميز گردهاي منطقه اي را در سطح جهان برگزار مي نمايد كه در آنها، ضمن ارائه مقالات علمي متنوع به بررسي مشكلات و مسائل شاخه هاي موسسه ACI در منطقه مي پردازد.