Select Page

خبرگزاری تسنیم: افزایش ۸۰ درصدی کیفیت بتن ایران طی ۱۰ سال اخیر

عضو شورای تدوین مقررات ملی ساختمان از ارتقای ۸۰ درصدی فرآیند تولید، توزیع و مصرف بتن طی یک دهه اخیر خبر داد و گفت: در کشور تکنسین بتن نداریم.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم مصطفی احمدوند در نشست خبری با تاکید بر ضرورت تصویب قانون آموزش فعال مهارتی اشتغال و به کارگیری فن ورز ماهر در حوزه تولید بتن سازه‌های بتنی، اظهار کرد: یکی از دغدغه‌های اصلی جامعه ارتقا کیفیت بتن و ساخت و سازه‌های بتنی با دوام مقاوم در در برابر زلزله آتش سوزی و همچنین پدافند غیرعامل است.

وی ادامه داد: برای تحقق این امر نیازمند نیروی کار تکنسین مهندسان صلاحیت‌دار با اخلاق حرفه‌ای همراه با اجرای قوانین و استانداردهای ملی هستیم.

وی با اشاره به برگزاری بیست و هشتمین همایش انجمن علمی بین‌المللی بتن (ACI) در 5 و 6 دیماه امسال، افزود: یکی از اهداف مهم برگزاری این همایش شناخت و کاربرد مناسب مواد بتنی و فرآورده‌های بتنی است،  همچنین بهره‌مندی از مزایای مهارتی مسابقات دانشجویی بنیاد ملی نخبگان و مرکز تحقیقات بتن از دیگر اهداف این همایش است.

عضو شورای تدوین مقررات ملی ساختمان یادآور شد: طی 10 سال اخیر با اقدامات انجام شده فرایند تولید توزیع و مصرف بتن به لحاظ کیفی 80 درصد بهتر شده است.

احمدوند با بیان اینکه ماشین آلات و مواد اولیه تولید بتن تولید ایران است، گفت: مهم‌ترین مشکلی که در بخش بتن داریم نبود تکنسین است 70 سال است به دنبال حل این مشکل هستیم مسئله‌ای که نیازمند تصویب قانون برای آموزش، اشتغال و به کارگیری تکنسین در تولید بتن و ساخت‌وسازهای بتنی است.